Prezenty ślubne

 

Porcelana na prezent ślubny.

Kupowanie prezentów  stanowi  dla wielu z nas przyjemność, ale niewątpliwie jest to również  spore wyzwanie.  Chcemy bowiem, aby osoba obdarowywana poczuła się wyjątkowo, aby była  szczęśliwa i zadowolona z otrzymanego podarku. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór prezentu i przemyślenie podejmowanej decyzji.  Często najważniejszą inspiracją przy zakupie upominku jest dla  nas okazja z jakiej obdarowujemy osoby bliskie prezentem, a także zainteresowania tych osób.
Są jednak okazje szczególne, takie jak jubileusze czy ślub i właśnie na takie okazje wyjątkowym i zawsze eleganckim  jest porcelana na prezent, a zwłaszcza ekskluzywna porcelana.
Od wielu pokoleń ekskluzywna porcelana stołowa jest jednymi z tradycyjnych prezentów wręczanych Nowożeńcom w dniu ślubu. W przeszłości zaś silną tradycją było  wniesienie przez Pannę Młodą w posagu porcelany obiadowej oraz porcelanowych zestawów do kawy i herbaty

Warto w tym momencie wspomnieć o Niemieckiej manufakturze ekskluzywnej porcelany, jaką jest Rosenthal.  To marka z ponad 130 letnią historią i wysoką rozpoznawalnością, umiejętnie łączy doskonałe wzornictwo z najwyższej jakości porcelaną. Serwisy marki Rosenthal – z uwagi na możliwość ich praktycznego użycia oraz aktualność form, które powstają we współpracy z uznanymi projektantami – są sprawdzonym pomysłem na prezent ślubny. Wręczone Parze Młodej będą nie tylko eleganckim podarunkiem, ale także praktyczną pamiątką na całe życie.

Na  szczególną uwagę zasługuje jeden z najbardziej rozbudowanych serwisów, jakie występują na świecie, serwis ‘’Białej Maria’’.  Cechą charakterystyczną tego serwisu jest wąski pas biedermeierowskiego ornamentu w płytkim reliefie biegnącym wokół brzegów białych naczyń o ośmiokątnych kształtach. Misternie wykonany, kunsztowny ornament bazuje na motywie kwiatowym, w powszechnym przekonaniu – niejednorodnym. Tymczasem inspiracją dla projektanta, Philipa Rosenthala stały się w tym przypadku kwiaty śródziemnomorskiego krzewu granatowca. Zapewne nie bez znaczenia pozostaje fakt, że już od wieków średnich – ze względu na swój purpurowy kolor i dużą ilość nasion – kwiat i owoc granatowca uznawane były za symbol płodności i miłości. Być może właśnie dlatego „Biała Maria” jest najchętniej kupowanym serwisem. Sama nazwa serwisu pochodzi  natomiast od imienia ukochanej żony  Philipa Rosenthala – francuskiej księżnej – Marii de Beurges.
‘’Biała Maria’’ to idealna porcelana na prezent ślubny, bo zestaw ten można dowolnie komponować, rozbudowywać i powiększać. To również wielki komfort dla członków rodziny i przyjaciół, którzy z racji różnych okazji, a zwłaszcza ślubu, nie muszą trudzić się wyborem prezentu – każdy dodatkowy element serwisu jest idealnym rozwiązaniem, a ofiarodawca zyskuje pewność, że swoim upominkiem sprawi radość bliskiej osobie. Wyjątkową zaletę stanowi tu również gwarancja ze strony producenta –możliwość dokupienia każdego elementu oddzielnie – co sprawia, że ewentualna „stłuczka” nie dekompletuje pożądanego serwisu. W przypadku „Białej Marii” nawet najdrobniejszy element zastawy jest
w stałej ofercie.